Dnia 18 grudnia w hali sportowej w Przemyślu odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii Żak pod Patronatem Akademii Piłkarskiej w Przemyślu.
Turniej zorganizowali: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Forum Młodych Przemyśl, a koordynatorem turnieju był Maciej Kamiński.
Fundatorami i sponsorami nagród byli: Marek Wałczyk spod Przemyśla właściciel firmy Progres, Urząd Miasta Przemyśla, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Jarosław Brenkacz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Adam Łoziński, Radni Miasta Przemyśla: Dariusz Iwaneczko i Janusz Łukasiewicz, oraz firma Drukmedia i Gazeta Przemyska.
W turnieju wzięło udział 8 zespołów z całego województwa w tym gospodarz i jednocześnie zespół broniący tytuł z pierwszego turnieju organizowanego w grudniu 2012 roku, czyli Akademia Piłkarska „Akademicy”, która również i w tym nie miała sobie równych.
Drużyna prowadzona przez Macieja Kamińskiego i Henryka Łaskarzewskiego wygrała wszystkie spotkania w turnieju w tym wielki finał wygrywając 3:1 zespołem
z Tuczemp i strzelając w całym turnieju 10 bramek tracąc 3 wygrała cały turniej.
W Meczu o trzecie miejsce zespół z Kaszyc pokonał Olimp Stubno 1:0. Mecz o piąte miejsce zakończył się wygraną Radki nad Koniczynką Krosno 1:0, a w meczu o siódme miejsce Czwórka Przemyśl wygrała 2:0 z Salosem Przemyśl. Turniej sędziowali: Rafał Głuszko, Mateusz Błachuciak, Wiesław Szkrabut- Sędziowie Główni, Marcin Czajkowski, Marek Hataś, Piotr Zajączkowski – Sędziowie Techniczni.
Dziękując wszystkim w tym Dyrektorowi hali Mariuszowi Zamirskiemu na zakończenie turnieju koordynator i organizator turnieju Maciej Kamiński powiedział, że bardzo się cieszy z tak licznej obsady turnieju, oraz z coraz większego zainteresowania kibiców rozgrywkami młodych piłkarzy.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy Bramkarz : Kacper Soroń (Akademia Przemyśl)
Najlepszy Zawodnik: Michał Stankiewicz (Piast Tuczempy)
Najlepszy Strzelec : Maciej Grabowski ( SP Kaszyce)
Nagroda Fair Play ( Koniczynka Krosno)
Klasyfikacja Końcowa:
- Akademia Piłkarska Przemyśl „Akademicy”
- Piast Tuczempy
- SP Kaszyce
- Olimp Stubno
- Radka Radymno
- Koniczynka Krosno
- Czwórka Przemyśl
- Salos Przemyśl
Wyniki:
Czwórka Przemyśl - ,,Akademicy’’ 0:2
Piast Tuczempy - Radka Radymno 1:0
SP Kaszyce – Olimp Stubno 0:0
Salos Przemyśl – Krosno 0:0
Czwórka – Piast 0:3
,,Akademicy’’ – Radka 2:1
Kaszyce – Salos 5:0
Olimp – Krosno 1:0
Czwórka – Radka 0:2
,,Akademicy’’ – Piast 2:1
Kaszyce – Krosno 1:0
Olimp – Salos 4:0
Mecz o 7 miejsce: Czwórka Przemyśl – Salos 2:0
Półfinał: Akademicy – Olimp Stubno 1:0
Mecz o 5 miejsce: Radka – Krosno 1:0
Półfinał: Kaszyce – Piast Tuczempy 0:1
Mecz o 3 miejsce: Olimp Stubno – Kaszyce 0:1
Finał: ,,Akademicy’’ – Piast Tuczempy 3:1